1- موزه شهدا

موزه  شهدا واقع در جنوب غربی آستان مقدس امامزاده حسین (علیه السلام) و دومین موزه شهدای کشور است که با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آشنایی نسل جوان با شهدا، به همت بنیاد شهید در سال 1376 در مساحتی بالغ بر 400 متر و در دو طبقه تاسیس شده است و شامل وسایل و آثار به جای مانده از شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس همچون محمدعلی رجایی، عباس بابایی، ابوترابی، حسن پور و ... در معرض دید گردشگران قرار دارد.

 

2-موزه زمین شناسی

در ضلع جنوبی قرهنگسرای شهید رجایی و مجموعه ای کم نظیر و نفیس از سنگ و فسیل هایی است که طی سال های متمادی پژوهش جناب آقای دکتر رسا گردآوری شده است.

 

3- موزه سنگ گرمابه بلور

گرمابه تاریخی بلور در سال 1384 توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استات قزوین خریداری شده و پس از مرمت توسط شهرداری قزوین، به موزه سنگ تبدیل شده است.

در این موزه بالغ بر 1578 قطعه سنگ و 1108 فسیل و نیز پوسته جانوران آبزی، مربوط به دوره های مختلف زمین شناسی، از مناطق گوناگون جهان، ایران و شهر قزوین است. این موزه حاصل تلاش چندین ساله دکتر رسا می باشد.

 

4- موزه نگارخانه هنر پایداری ( خانه میریانزاده)

خانه تاریخی میریانزاده از بناهای دوره قاجار است که توسط سازمان میراث فرهنگی مرمت شده و به موزه نگارخانه هنر پایداری تبدیل شده است. در این بنای تاریخی آثاری از دوران هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده است.

نظرات


Designed and implemented by
Web Analytics